Kontakt

Zaproszenie na XVII Kongres European Shock Society

 

Szanowni Państwo,

w imieniu własnym oraz pozostałych organizatorów XVII zjazdu European Shock Society, który odbędzie się w dniach 13–15 września 2017 roku w Paryżu, chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w tej konferencji.

European Shock Society (ESS) jest towarzystwem naukowym o 33-letniej tradycji. Do naszych celów należy promocja wiedzy dotyczącej patofizjologii wstrząsu, ułatwianie współpracy i wymiany wiedzy pomiędzy jednostkami zajmującymi się badaniem wstrząsu oraz wspieranie profesjonalnego kształcenia w zakresie wstrząsu, urazów i sepsy. ESS jest członkiem International Federation of Shock Societies i blisko współpracuje z wieloma towarzystwami naukowymi zajmującymi się pokrewnymi dziedzinami.

Najbliższy zjazd ESS będzie wydarzeniem szczególnie inspirującym. Już genius loci miejsca odbywania się konferencji – paryski Instytut Pasteura przy Rue du Dr Roux – gwarantuje szczególną atmosferę spotkania. Organizatorzy konferencji szczególnie wiele uwagi poświęcają zagadnieniom podstawowym, w tym tak istotnym, jak problemy z modelami eksperymentalnymi wstrząsu. Po raz pierwszy odbędą się także warsztaty dla młodych badaczy dotyczące patofizjologii wstrząsu. Konferencja ESS daje szczególnie cenną możliwość przedstawienia wyników własnych prac podczas sesji plakatowych, a część z nadesłanych streszczeń zostanie przez Radę Programową zakwalifikowana do prezentacji ustnych.

Liczymy, że XVII Zjazd ESS w Paryżu okaże się dla Państwa ciekawym wydarzeniem, dostarczającym w pierwszej kolejności wielu wrażeń intelektualnych, ale także nowych kontaktów naukowych i towarzyskich. Czy można znaleźć lepszą lokalizację takiego spotkania niż Paryż?

Informacje szczegółowe znajdą Państwo na stronie: http://www.essparis2017.org.

Zapraszamy serdecznie,

Prof. dr hab. Andrzej Kübler, członek ESS International Advisory Board

Dr n. med. Tomasz Skirecki, ESS councillor

Zobacz również

Dobiegło końca forum SepsEast2016. Specjalnie dla nas podsumował je prof. Zsolt Molnar, przewodniczący Komitetu Naukowego.
Katedra i Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Badania i Leczenia Sepsy "Pokonać Sepsę" zapraszają na Konferencję.
Streszczenia prac oryginalnych zaprezentowanych podczas II Polskiego Kongresu „Pokonać Sepsę”.
W imieniu Komitetu Organizacyjnego z przykrością informujemy, że w zawiązku z obecną sytuacją epidemiologiczną jesteśmy zmuszeni odwołać Konferencję „Wrocławskie Spotkanie z Sepsą” w dniach 15-16.05.2020 r.

Współpracują z nami:

Fundacja Jagoda Profilaktyka zakażeń
telefon

+48 71 733 23 10

adres

ul. Borowska 213
50-556 Wrocław

Koordynacja:
Grupa casusBTL

© 2015-2019 Stowarzyszenie Pokonać Sepsę. All rights reserved.