Kontakt

Po pierwsze, działać zespołowo! Multidyscyplinarna Konferencja Intensywnej Terapii Kardiologicznej

 

Szanowni Państwo,

1 kwietnia 2017 r. w Warszawie w hotelu Victoria odbędzie się V Konferencja Intensywnej Terapii Kardiologicznej Postępy w intensywnej terapii kardiologicznej – lubię to! zorganizowana przez Sekcję Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Resuscytacji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.  

Organizatorzy Konferencji pragną scalić środowisko lekarskie zajmujące się intensywną terapią kardiologiczną i wypełnić lukę edukacyjną w tym aspekcie. Dlatego zaplanowane sesje oparte będą przede wszystkim na analizie trudnych, interdyscyplinarnych przypadków kardiologicznych dotyczących między innymi ostrej niewydolności serca, wspomagania krążenia, wstrząsu septycznego, antybiotykoterapii oraz powikłań poproceduralnych w Oddziale Intensywnej Terapii Kardiologicznej.

W przeddzień Konferencji – 31 marca – zostaną zorganizowane cieszące się niezwykłą popularnością warsztaty, które w tym roku będą dotyczyć terapii nerkozastępczej, monitorowania hemodynamicznego oraz echokardiografii w stanach nagłych. Kolejne warsztaty dotyczące podstaw kontroli urządzeń wszczepialnych (stymulatory, ICD) w warunkach OITK oraz implantacji czasowych elektrod endokawitarnych są w trakcie uzgadniania.

Tego samego dnia wieczorem, w ramach Konferencji, odbędzie się sesja „Trudne sprawy w OITK” dotycząca problemów związanych z terapią daremną. Staramy się, aby gościem honorowym tej Sesji i pierwszym wykładowcą był jeden z największych polskich etyków. Głos zabiorą także wybitni kardiolodzy, intensywiści i prawnicy.

Patronat honorowy nad Konferencją objęli Profesor Piotr Hoffman, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Profesor Janina Stępińska, Członek Zarządu Grupy Roboczej Intensywnej Terapii Kardiologicznej Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

 

Szanowni Państwo,

można śmiało powiedzieć, że leczenie chorych w Oddziałach Intensywnej Terapii Kardiologicznej odbywa się bardzo często w trybie posiedzenia kardiogrupy. Najczęściej korzystamy z wiedzy i doświadczenia specjalistów w zakresie intensywnej terapii, kardiochirurgów, mikrobiologów. Nie zabraknie ich z nami w dniach Konferencji, w czasie trwania warsztatów, a także jako honorowych gości, panelistów, wykładowców.

Dlatego też nasze zaproszenie do uczestnictwa w Konferencji i warsztatach kierujemy nie tylko do kardiologów, ale także do internistów, intensywistów, kardiochirurgów i lekarzy innych specjalności, zainteresowanych tą problematyką. Uczmy się od siebie nawzajem!

Serdecznie zapraszamy!

 

Więcej na temat wydarzenia znajduje się na stronie: intensywna2017.ptkardio.pl

Zobacz również

W dniach 13–15 września 2017 roku w Paryżu odbędzie się XVII Kongres European Shock Society.
W dniach: 17-20 marca odbyło się w Brukseli 35. Międzynarodowe Sympozjum Intensywnej Opieki Medycznej i Medycyny Ratunkowej (ISICEM). Zdaniem uczestników były to cztery dni intensywnych dyskusji, ciekawych wykładów, prezentacji plakatowych i dyskus
24 maja w Genewie odbędzie się WHA Side Event on Sepsis; wydarzenie będzie emitowane na żywo online.
W imieniu Komitetu Organizacyjnego z przykrością informujemy, że w zawiązku z obecną sytuacją epidemiologiczną jesteśmy zmuszeni odwołać Konferencję „Wrocławskie Spotkanie z Sepsą” w dniach 15-16.05.2020 r.

Współpracują z nami:

Fundacja Jagoda Profilaktyka zakażeń
telefon

+48 71 733 23 10

adres

ul. Borowska 213
50-556 Wrocław

Koordynacja:
Grupa casusBTL

© 2015-2019 Stowarzyszenie Pokonać Sepsę. All rights reserved.