Kontakt

Po pierwsze, działać zespołowo! Multidyscyplinarna Konferencja Intensywnej Terapii Kardiologicznej

 

Szanowni Państwo,

1 kwietnia 2017 r. w Warszawie w hotelu Victoria odbędzie się V Konferencja Intensywnej Terapii Kardiologicznej Postępy w intensywnej terapii kardiologicznej – lubię to! zorganizowana przez Sekcję Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Resuscytacji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.  

Organizatorzy Konferencji pragną scalić środowisko lekarskie zajmujące się intensywną terapią kardiologiczną i wypełnić lukę edukacyjną w tym aspekcie. Dlatego zaplanowane sesje oparte będą przede wszystkim na analizie trudnych, interdyscyplinarnych przypadków kardiologicznych dotyczących między innymi ostrej niewydolności serca, wspomagania krążenia, wstrząsu septycznego, antybiotykoterapii oraz powikłań poproceduralnych w Oddziale Intensywnej Terapii Kardiologicznej.

W przeddzień Konferencji – 31 marca – zostaną zorganizowane cieszące się niezwykłą popularnością warsztaty, które w tym roku będą dotyczyć terapii nerkozastępczej, monitorowania hemodynamicznego oraz echokardiografii w stanach nagłych. Kolejne warsztaty dotyczące podstaw kontroli urządzeń wszczepialnych (stymulatory, ICD) w warunkach OITK oraz implantacji czasowych elektrod endokawitarnych są w trakcie uzgadniania.

Tego samego dnia wieczorem, w ramach Konferencji, odbędzie się sesja „Trudne sprawy w OITK” dotycząca problemów związanych z terapią daremną. Staramy się, aby gościem honorowym tej Sesji i pierwszym wykładowcą był jeden z największych polskich etyków. Głos zabiorą także wybitni kardiolodzy, intensywiści i prawnicy.

Patronat honorowy nad Konferencją objęli Profesor Piotr Hoffman, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Profesor Janina Stępińska, Członek Zarządu Grupy Roboczej Intensywnej Terapii Kardiologicznej Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

 

Szanowni Państwo,

można śmiało powiedzieć, że leczenie chorych w Oddziałach Intensywnej Terapii Kardiologicznej odbywa się bardzo często w trybie posiedzenia kardiogrupy. Najczęściej korzystamy z wiedzy i doświadczenia specjalistów w zakresie intensywnej terapii, kardiochirurgów, mikrobiologów. Nie zabraknie ich z nami w dniach Konferencji, w czasie trwania warsztatów, a także jako honorowych gości, panelistów, wykładowców.

Dlatego też nasze zaproszenie do uczestnictwa w Konferencji i warsztatach kierujemy nie tylko do kardiologów, ale także do internistów, intensywistów, kardiochirurgów i lekarzy innych specjalności, zainteresowanych tą problematyką. Uczmy się od siebie nawzajem!

Serdecznie zapraszamy!

 

Więcej na temat wydarzenia znajduje się na stronie: intensywna2017.ptkardio.pl

Zobacz również

Katedra i Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Badania i Leczenia Sepsy "Pokonać Sepsę" zapraszają na Konferencję.
Dobiegło końca forum SepsEast2016. Specjalnie dla nas podsumował je prof. Zsolt Molnar, przewodniczący Komitetu Naukowego.
Streszczenia prac oryginalnych zaprezentowanych podczas II Polskiego Kongresu „Pokonać Sepsę”.
W dniach 9-11 września 2015 r. po raz siódmy odbył się w Weimarze kongres Sepsis Update organizowany co dwa lata przez Niemieckie Towarzystwo Sepsy (Deutsche Sepsis Gesellschaft) we współpracy ze wschodnioeuropejskim forum sepsy SepsEast.

Współpracują z nami:

Fundacja Jagoda Profilaktyka zakażeń
telefon

+48 71 733 23 10

adres

ul. Borowska 213
50-556 Wrocław

Koordynacja:
Grupa casusBTL

© 2015-2019 Stowarzyszenie Pokonać Sepsę. All rights reserved.